מהמדיה

כתבה מצולמת על אירועי ה 9 למאי בבאר שבע 2018

פתיחת מרכז קהילתי "מדור לדור" בנצרת עילית

בנוכחות כל הפעילים של גרעין קהילתי "חצי"ם" ונציגי קהילה, הניח הרב מרדכי גלייאדוב מזוזה במרכז ונתן את ברכתו, ולאחר מכן התקיימה ארוחת שבת משותפת. למרות שהפתיחה הרשמית עדיין לא הגיעה, המתנדבים בנצרת-עילית כבר החלו בהפעלת המקום. בחג החנוכה, בין השעות 8:00 ל -16:00, התקיימה פעילות לילדים. באווירה ביתית חמה, בהדרכת חברות גרעין קהילתי "חצי"ם" נאדז'דה איליאגייבה ולודמילה אברצ'נקו, הילדים יצרו, למדו את שפת הג'יהורי ואף יצאו לטיול בצפון הארץ. הפעילות כללה ארוחות חמות ממאכלי המטבח הקווקזי שהוכן במקום, ואלה אפילו לקחו מהמטעמים הביתה. הפעילות הסתיימה ביום האחרון של החג עם הופעה של קוסם מוכשר, עם פינוקים מתוקים, מוסיקה וריקודים.

נצרת עילית

הזמנה לחידון הראשון על מורשת יהודי קווקז בבאר שבע

ב 17.12.17 יתקיים לראשונה חידון על מורשת יהודי קווקז.
הקבוצה שתזכה במקום הראשון תטוס לטיול שורשים בקווקז.

מרגש: מפגש קשישים וטרנים שהשתתפו במלחמת העולם השנייה מב"ש עם צעירים תושבי העיר

ביום שני, 7 בנובמבר 2016, התקיים בבאר שבע אירוע מיוחד לציון סיום שנת הפעילות הראשונה של פרויקט "מדור לדור" – פרויקט המפגיש קשישים וטרנים שהשתתפו במלחמת העולם השנייה ומתגוררים בבאר שבע עם צעירים ובני נוער עולים מברית המועצות תושבי העיר.

צעדה בבאר שבע לכבוד יום הניצחון (2016)

בבאר שבע, יום הניצחון נחגג מדי שנה בטקס לצד אנדרטה שהוקמה לכבוד הוטרנים שלחמו בגרמניה הנאצית ומקום קבורתם אינו נודע.

השנה לא היה יוצא מן הכלל, אם כי היה שונה במידה ניכרת.

השנה, ב -9 במאי, השתתפו במצעד הניצחון כ -800 איש - קשישים, נוער, צעירם ותושבי העיר. המצעד אורגן על ידי גרעין קהילתי "פעימ"ה" ועמותת "מדור לדור" בהשתתפות והתמיכה של עיריית באר שבע, מחלקת הקליטה, מחלקת אירועים , משרד החינוך, שותפים ומכללת ספיר. האירוע התקיים במסגרת פרויקט "מודר לדור" שבו מתקיים מפגש בין בני נוער, מתנדבים, סטודנטים  לוטרנים לאורך כל השנה.

מפגש פעילים של ארגון "מדור לדור" וישיבת "שערי קדושה", במוסקבה

כתבה מצולמת על ביקור של גרעין קהילתי "פעימ"ה" במסגרת מסע שורשים בקובה, אזרבג'ן

בקיץ 2014 נסעה קבוצת צעירים לעקוב אחר השורשים שלהם.
16 ימים של חיפוש, למידה, מפגשים ואוכל אותנטי.