אודות העמותה imageאודות העמותה imageאודות העמותה image
הארגון שם לו למטרה לחזק, להעצים ולבנות את הדור הצעיר של הקהילה גם על יד ליווי אישי וקבוצתי שיסייע להם בבניית חייהם הבוגרים, מתוך רצון לאפשר להם שילוב טוב יותר במרקם החברתי בישראל.
בשנת 2003 החלה להתארגן תנועה חברתית של צעירים בני קהילת היהודים ההרריים (יוצאי קווקז) ביישובי הנגב: שדרות ובאר שבע. הצעירים פיתחו מענים לאתגרי וצרכי הקהילה. ההתמקדות הייתה ועודנה בתחומי ילדים, נוער, צעירים וקשישים. הצעירים הקימו מסגרות פעילות חינוכיות ומרכזים קהילתיים והגדילו משמעותית את מספר הצעירים הניגשים להשכלה גבוהה, לצד בניית תשתית למעורבות ואחריות חברתית.
בעקבות הצלחות אלו, החליטו הצעירים לשכפל את מודל המעורבות בקהילה ובשנת 2010 הקימו ארגון ארצי: "מדור לדור" להקמה ופיתוח גרעינים קהילתיים ברחבת ישראל, איתנים, יציבים ובני קיימא המשפיעים, מעורבים ומקדמים את סביבתם. פעילות "מדור לדור" מתמקדת בערים בהן יש ריכוז גבוה של קהילת היהודים ההרריים. את הגרעינים מובילים רכזות ורכזים, צעירים בני המקום, שרואים עצמם מחויבים לעשייה החברתית, קידום קליטת העולים והשתלבות היהודים ההרריים במרקם החברתי הישראלי.

כיום, קיימים 12 מרכזים ברחבי כל הארץ: באר שבע, אופקים, שדרות, חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, נתניה, טירת כרמל, מגדל העמק, נוף הגליל, קרית ים, עכו.

חזון
עמותת "מדור לדור", מיסודה של קהילת היהודים ההרריים, שואפת לחברה שוויונית ומכילה, המכירה והמכבדת את המורשת התרבותית של מגוון האוכלוסיות בחברה הישראלית, לקידום ניעות (מוביליות) חברתית וכלכלית בפריפריה הגאוגרפית חברתית, שתשפיע על הדורות הבאים לחוסנה ועוצמתה של מדינת ישראל.

ייעוד
עמותת "מדור לדור" תפעל כארגון איתן, נחוש ומשימתי, המוביל את החברה הישראלית בפריפריה לאוריינות, מצוינות בתעשייה ובאקדמיה. העמותה תקיים פעילות קהילתית חברתית בקרב ילדים, נוער וצעירים ותקדם מנהיגות, השכלה ותקנה ערכים באזורי פעילותה בשיתוף פעולה עם הקהילה, הרשויות המקומיות והשלטון המרכזי.

ערכי היסוד
  • כיבוד, נתינה ואהבת האדם
  • ציונות ואהבת הארץ
  • מצוינות
  • שייכות